loader image
 • Adres
  ul. Orłowskiego 18/22,
  13-200 Działdowo
 • Telefon
  (+48) 23 627 02 30
 • E-mail
  biuro@abf.com.pl

Stale stopowe

Podatność stali na obróbkę skrawaniem zależy od jej struktury oraz od właściwości mechanicznych, głównie twardości i wytrzymałości. Obróbka cieplna przeprowadzona w sposób umiejętny wpływa na strukturę stali w taki sposób, że oprócz zmiany właściwości mechanicznych można w znacznym stopniu dostosować skrawalność do istniejących wymagań. Dzięki zastosowaniu prawidłowych systemów obróbki, jesteśmy w stanie wyprodukować różne typy detali pod indywidualne zamówienie każdego klienta: wytłoczniki, kiery, wkładki dna przedform, tuleje kiera czy głowy wydmuchowe.

Stopy brązu

Brąz jest materiałem posiadającym dobre własności wytrzymałościowe, jest obrabiany głównie w procesie obróbki skrawaniem. Brązy wysokostopowe są podatne na hartowania, odporne na ścieranie, wysoką temperaturę i korozję. W naszym asortymencie znajdą Państwo między innymi foremki, odbieracze czy dna forem z brązu. Zapraszamy jednak do kontaktu bezpośredniego – każde zamówienie weryfikowane jest pod względem dopasowania materiałowego indywidualnie. 

Stopy niklu

Nikiel zachowuje wysokie właściwości mechaniczne w podwyższonej temperaturze – nawet do ok. 500°C. Dzięki odporności na korozję atmosferyczną oraz w środowisku wody morskiej, kwasów organicznych i zasad. Znajduje bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle. Największym zakresem zastosowania i szybkim rozwojem odznaczają się stopy żaroodporne i żarowytrzymałe, które są przeznaczone do pracy pod dużym obciążeniem, w temperaturze 850°C, a nawet powyżej. Należą one jednak do grupy materiałów trudno skrawalnych, w szczególności za pomocą metod skrawania i szlifowania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wykwalifikowanej kadrze pracowniczej naszego Zakładu produkujemy najwyższej jakości detale takie jak: pierścienie, dna przedfrom czy kiery ze specjalnego, sprawdzonego wieloletnią obróbką stopu niklu.

Żeliwa stopowe i sferoidalne

W odróżnieniu od żeliwa szarego, żeliwo sferoidalne wykazuje znacznie lepsze własności mechaniczne. Jego wytrzymałość na rozciąganie jest 1,68 razy większa, a udarność ponad 10 razy większa niż podstawowego stopu. W naszym Zakładzie wykorzystujemy różnego typu żeliwa stopowe i sferoidalne do wykonywania detali takich jak: formy, przedformy, dna form, dna przedform, wytłoczniki, foremki główkowe, kiery, tuleje kiera, kroplochwyty, głowy wydmuchowe i pierścienie.