loader image
 • Adres
  ul. Orłowskiego 18/22,
  13-200 Działdowo
 • Telefon
  (+48) 23 627 02 30
 • E-mail
  biuro@abf.com.pl

Technologie

W procesie technologicznym zakładu wykorzystywane są najnowsze rozwiązania techniczne, technologiczne i organizacyjne. Cały proces produkcyjny odbywa się na obrabiarkach sterowanych numerycznie, zbudowanych w oparciu o najnowszą technologię cyfrową, które wspomagane są przez systemy typu CAD/CAM: Unigraphics, Alpha Cam.

Do produkcji części formujących stosujemy następujące materiały: żeliwa stopowe i sferoidalne, stopy brązu i niklu oraz stale stopowe. Materiały te w procesie produkcyjnym poddawane są dodatkowym zabiegom poprzez napawanie proszkami metalicznymi. Ma to na celu zwiększenie jakości i żywotności części formujących. Z tak przygotowanej formy można uzyskać wyrób bardzo wysokiej jakości, oraz obniży to koszty jednostkowe produkcji. Naprężenia, które powstają w procesie napawania są usuwane w czasie dodatkowej obróbki cieplnej.

 

Tak przygotowane materiały poddawane są dalszej obróbce wykańczającej na wysokoobrotowych centrach, na których wykonujemy operację frezowania, toczenia i wiercenia ciśnieniowego wiertłami lufowymi.

Stabilizacja temperatury napędów i wrzeciona zapewnia nam wykonanie detalu z najwyższą dokładnością. W obróbce detali stosowane jest chłodzenie przez zastosowanie emulsji smarująco – chłodzącej, co również dodatkowo wpływa, że uzyskujemy detal żądanej dokładności.

Nasz zakład prowadzi politykę jakości. Celem prowadzonej przez ABF Zakład Obróbki Skrawaniem polityki jakości jest dążenie do jak najwyższego usatysfakcjonowania klienta poprzez jego kompleksową obsługę, obejmującą pomoc w ekonomizacji konstrukcji form, dobór materiałów stosowanych do zakładanych funkcji detalu oraz stosowanie najwłaściwszego oprzyrządowania do produkcji wyrobów ze szkła.